تازه ها:آسمانی شدن سه دریانورد زاگرسی در سانچی     لزوم مدیریت یکپارچه برای کانون های گرد و خاک در خوزستان      کاهش 79 درصدی بارندگی در چهارمحال و بختیاری      بازداشت حدود 90 دانشجو و دانش‌آموز      2 کشته و کشف مواد منفجره در درگیری های ایذه     حوادث درود لرستان       ممنوعیت رسانه های داخلی از اطلاع رسانی وقایع ایران     حقوق شهروندی فانتزی نیست؛ مسئله ملت است      تاثیر آیین مهر بر باور جهانی کریسمس     چهارم دی ماه سالروز حمله موشکی عراق به مسجدسلیمان       
   جدیدترین مطالب  
  آسمانی شدن سه دریانورد زاگرسی در سانچی
  لزوم مدیریت یکپارچه برای کانون های گرد و خاک در خوزستان
  کاهش 79 درصدی بارندگی در چهارمحال و بختیاری
  بازداشت حدود 90 دانشجو و دانش‌آموز
  2 کشته و کشف مواد منفجره در درگیری های ایذه
  حوادث درود لرستان
  ممنوعیت رسانه های داخلی از اطلاع رسانی وقایع ایران
  حقوق شهروندی فانتزی نیست؛ مسئله ملت است
  تاثیر آیین مهر بر باور جهانی کریسمس
  چهارم دی ماه سالروز حمله موشکی عراق به مسجدسلیمان
  نظرات کاربران  
دکتر برات قبادیان گزینه ی اصلح زاگرس برای حضور در کابینه
کاوس امیرخانى: جناب دکترقبادیان افتخارایران زمین واوازه نامش سندافتخارایل بزرگ بختیاریست

زاگرس کجاست
بهروز: سلام ، نامیدن اقوام به نام رشته کوه اساسا ، در زاگرس اقوام چندی ساکن هستند که هر کدام نام خود را دارند . اقوامی مانند لر ، ترک ، کرد . پس نامگذاری زاگرسیان نه تنها اشتباه بلکه کاملا اشتباه است . و دیگر اینکه گویا در شاهنامه نام این رشته کوه اسپروز آمده است .

دکتر اسماعیل جلیلی بعنوان معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد منصوب شد
احمدرضا رخش: حقیقتا شایستگی دکتر بالاتر از این عناوین هستش امیدوارم همه تلاششون رو جهت رفع مشکلات مردم شهرشون صرف کنند

شاهنامه خوانی زوج بختیاری در زورخانه جماران تهران
امیر بختیاری: خیلی عالی بود

دکتر اسماعیل جلیلی بعنوان معاون امور حقوقی و مجلس وزیر اقتصاد منصوب شد
محمدی: درود و تبریک به دکتر جلیلی ارزشمند امید که حضور بزرگوارانی چون دکتر اسماعیل جلیلی،دکتر پورمحمدی،دکتر قبادیان،دکتر خدادایان و جناب بهمن حسین پور عزیز و دیگران در دولت تدبیر و امید منشا برکات و خیرات برای زاگرس باشد
 ناصری کریموند: درود بر فرزندان شایسته زاگرس و مفاخر بختیاری


در هجمه مخالفان و سهم خواهی مدعیان همراهی،یاران قدیمی خود را فراموش نکنید!
شاهویی: درود بر بزرگ مرد متحد کننده اقوام ایرانی آقای یونسی اگر دولت دوازدهم از ایشان استفاده نکند خسارت بزرگی کرده است

؛؛"خودباختگی فرهنگی"مهمترین کمینگاه دشمن برای ضربه زدن به فرهنگ و تمدن ایرانی است؛؛
سرزمین جاوید: درود بر شما و ادمین محترم سایت این گفتگو در این آدرس سایت سرزمین جاوید به دید همگان درآمد: http://www.sarzaminjavid.com/Mahmodi-Bakhtiyari

انشاالله که گربه بوده!؟
کارو: در تمام صفحات نام کودتاTPAJAX نوشته شده، TPیعنی حزب تودهToudeh Party و Ajaxنام یک مادۀ پاک کننده است.یعنی نام کودتا پاک کردن حزب توده است و دولت بورژوازی ملی مصدق هم به سبب میدان دادن به نیروهای چپ مورد اتهام قرار می گیرد.در واقع کودتا علیه حزب توده و نفوذش در ارتش و دولت انجام می شود و جبهه ملی به عنوان جناح مترقی بورژوازی قربانی این توطئه می گردد.ترس امپریالیسم از این بود که با خروج شاه، مصدق جمهوری اعلام کرده و حزب توده بتواند نفوذش را بسط دهد و زمینۀ خروج ایران از مدار امپریالیسم فراهم شود.

ورزشکار پیشکسوت زاگرس تبار بر سکوی نایب قهرمانی جهان
مجید شه پری: فرزاد عزیز این موفقیت را به شما تبریک عرض نموده و موفقیت روز افزون را برای شما آرزومندم .

زاگرسیان ایران لیست انتخاباتی مستقلی در انتخابات گذشته شورای شهر نداشته
احمدی: سلام جناب خدادیان متاسفانه رسم غلطی شده که دم انتخابات عده ای فرصت طلب بنام زاگرس و لر بزرگ و کوچک پیگیر زدوبند اقتصادی و رانت خودشان هستند درود بر شرفتان

بازخوانی منشور حقوق شهروندی در شماره ی جدید نشریه ی میراث پارس
محمدی: زنده باد اصلاحات پاینده باد اعتدال درود بر میراث پارس

همایش بزرگ "در تداوم تدبیر و امید"در تهران برگزار می گردد
فرشاد خدادادیان : درود بر زاگرس نشینان و به امید انجام برنامه ها و طرح های دولت تدبیر و امید

سی هزار هکتار کانون‌های گرد و غبار خوزستان فوق بحرانی است
قربانی: خوزستان نفت دارد خوزستان غبار دارد خوزستان بی آبی دارد و ما ملت غیوری هستیم

کیهان کلهر با «جاده ابریشم» اسکار موسیقی گرفت
فریبا: درود بر زاگرسیان که از مفاخر زاگرس و ایران غافل نیست

آریایی ها مردمانی که در سرزمین خود غریبه اند
: آریائیها از جایی دیگر به فلات ایران نیامده اند بلکه از اول در فلات ایران بودند فرودوسی به خوبی می گوید که اولین شاه آریایی کیومرث بود در زمان او مردمان در غار ها زندگی می کردند و او شهر نشینی را ایجاد کرد و همچنین می گوید در زمان جمشید مردمان به قدری زیاد شدند که مثل اینکه زمین چند برابر بزرگ شد.اینها بازگو کننده تاریخ چندین هزار سال منطقه فلات ایران است. از فلات ایران برخی به هند و برخی به اروپا مهاجرت کردند. دین میترایی که آثار آن هنوز هم در شرق و غرب وجود دارد و همچنین سوزاندن مردگان رسم دیرین این قوم آریایی بوده است.

سه درس از سه رای اعتماد
نیما : شادمانیم که می توان بارقه های تدبیر و امید را در همدلی مجلس دهم رویت کرد.سربلندی ملت ایران به همراهی و هم قدمی است نه به تفرقه و نفاق. این رای شیرین خانه ملت به درایت ناخدای کشتی امید سرشار از گفته ها و ناگفته هاست . باشد که همگان این جامه نخ نما را از تن برکنند!!!!

رئیس کانون اقوام و مذاهب حزب اعتدال و توسعه معرفی شد
حسین توکلی: با سلام و احترام اینجانب درصدد عضویت در حزب هستم یکبار نیز ثبت نام نمودم ولی اطلاعی از قبول یل رد داده نشد

جلسه روسای مجامع مشورتی توسعه استان ها مهرماه در تهران برگزار خواهد شد
محمود: سلام قابل تحصین هست که بعد ازاین همه مقاومت باز هم ادامه میدهید.

موضع گیری یک بام و دو هوا در خصوص قراردادهای نفتی قدیم و جدید پذیرفتنی نیست
هادی عالیپور: درود

متاسفانه همیشه وقتی یک چیزی را می سازیم در ادامه راه مفید و بلکه بصلاح جامعه و روند مردمی آن بسیار جامعه پسند بوده و در اصل به روح مردمی اقوام قوتی میبخشد.حال در ادامه افرادی ناکارامد و نادان براحتی از انواع فیلتر ها،مورد تایید و بعد از ورود به سیستم تمامی جهت های مورد نظر مردمی و کارآمد را کنار گذاشته و دقیقن در جهت عکس با تمام امکانات مادی و نفری و حتی ....در خدمت ایشان به بدترین نوع ممکن تمامی امکانات بوجود آمده در دوران سیاسی اجتماعی دولت مردان با لیاقت در گذشته به کنار زده شد و بعضی حذف کامل،در حالی که تخلف قانونی بصورت وضوح درآمد.

بی توجهی دلواپسان به پشتوانه ی تاریخی قراردادهای جدید نفتی (IPC)
فرشاد: درود بر شما برادر گرامی و سایر همکاران محترم رد و اثر دلواپسان در تمامی موضوعات و مسایل مختلف مشهود است . شاید بهترین نامی که برای این افراد انتخاب میگردید همین دلواپسان بود . اما ای کاش با دو کلمه دیگر این نام را کاملتر میکردند و از آنها به نام دلواپسان منافع خویش یاد میشد.

آریایی ها مردمانی که در سرزمین خود غریبه اند
شهین عبدالکریمی: بسیار زیبا بود.درودبرشرفتان.اینمطالب امیدوار کننده است و نشان از شهامت ابومسلم خراسانی و هزاران ایرانی دیگری داردکه بخاطر ایران بزرگ جانشان را در طبق اخلاص نهادند.

نشست هم اندیشی سمن های مسجدسلیمان برگزار شد
هومان: با درود فراوان و عرض خسته نباشید به همه عزیزانی که با وجود همه مشکلات کاری و اقتصادی که پیش رو هست تحمل بررسی و رسیدگی به مشکلات اقشار مردم را به دوش کشیده و قبول زحمت می نمایند. خداوند پیروزی و سربلندی را نصیبتان نماید.

نشست هم اندیشی سمن های مسجدسلیمان برگزار شد
فرشاد خدادادیان: سپاس از زحمات و تلاش شما فرهیختگان زاگرس

موضع گیری یک بام و دو هوا در خصوص قراردادهای نفتی قدیم و جدید پذیرفتنی نیست
فرشاد خدادادیان: علاوه بر تریبونهای رسمی در رسانه ها و حتی در رسانه ملی نیز شاهد چنین جریانی هستیم که با نقدها و خبر رسانی هایی سعی بر اصلاح و جلوگیری از مواردی چون رانت و فساد در دستگاههای دولتی دارند. ما نیز با وجود چنین نقدهایی علاوه بر اینکه مخالف نیستیم بلکه آن را به صلاح جامعه و نظام کشور میدانیم . نقد و پاسخگویی از دولتمردان از حقوق اولیه شهروندان یک جامعه و نشان دموکراسی و آزادی درون یک حکومت است. البته معتقدیم در نقد نیز مانند تمامی موضوعات باید اصولی در نظر گرفته شود .نقد باید سازنده و دور از هر کینه شخصی و حزبی باید باشد . در نقد و بررسی موضوعات باید عدالت و صداقت همواره رعایت گردد. عنوان نمودن فیش های نجومی حقوق ؛ واردات انحصاری کالاها ، قراردادهای نفتی و بسیاری موارد دیگر مباحثی نبوده اند که این افراد در دولت های گذشته از آن بی اطلاع بوده باشند . حال سکوت این افراد ، گروهها و سازمانها در دولت گذشته بر چه مبنایی بود خود جای سوال دارد ؟ که امیدواریم جواب آنها صلاح جامعه بود نباشد

موضع گیری یک بام و دو هوا در خصوص قراردادهای نفتی قدیم و جدید پذیرفتنی نیست
غلامی: درود بر شرفت

آریایی ها مردمانی که در سرزمین خود غریبه اند
شاهرخ باور: آریاییها که هستند و از کجا آمدند هنوز مورد مکاشفه است و دانشمندان نظریه های متفاوتی از منشاء انها دارند.ولی در یک باب متفق القول هستند اینکه از شمال فلات ایران و از دو سوی کاسپین به فلات ایران سرازیر شدند. عده ای راه شرق در پیش گرفتند و به هند رفتند و با ترکیب زبان بومی زبان سنسکریت را ساختند و عده ای به کرمان و فارس سرازیر شدند و اقامت گزیند و قومی هم به غرب و اروپای کنونی رفتند.پس همه اریایی هستند و موجب افتخار و مباهات.کسانی که از این نژادند به آریایی بودن خود میبالند.تاریخ گریشمن و گرزن . کامرون وساکس وفرای و تاریخ تمدن ویل دورنت و آثار ایرانیان دانشمند همچون سعید نفیسی و پیرنیا و راوندی و زرین کوب و سایرین را مطالعه بفرمایید.تیشه به ریشه خود نزنید.ریشه است که ما را سر پا نگهاشته . ایل لر و شاخه بختیاری بازماندگان همان آریائیها هستند که سنن باستانی خود را در حد مقدورات حفظ کرده اند.کتاب ریشه ها نوشته الکس هیلی را بخوانید و ببینید که برای یافتن اصل و نصب خود چند سال راه دور و درازی را طی کرد تا یک قبیله دور افتاده افریقائی را یافت که به زبان اجدادیش صحبت میکردند که برایش قابل فهم نبود و لذا دیلماجی یافت تا برایش ترجمه کند.به آریائی بودن خود افتخار کنیم و بیهوده آنرا نکوبیم که آب در هاون کوبیدن است.

آریایی ها مردمانی که در سرزمین خود غریبه اند
بهمن یاورنژادی: درپاسخ به مهدیار این کشفیات جدید تاریخی چیست که تلاش های پهلوی را بی اثر کرده .میشود توضیح بفرمایید ؟ و درثانی البته که ایران هزاران سال پیش مردمی را داشته است ولی آیا چه دخلی دارد به اینکه آریایی ها بزرگترین امپراطور شرق شده اند .نوشته اید سایر فرهنگ ها : برادر عزیز شما دارید یکسان سازی میکنید وگرنه در ایران یک فرهنگ بیشتر غالب نیست و آنهم فرهنگ پارسی ست .اگر آریایی ها نبودند اکنون از این گربه نازنین نقشی از موش مانده بود .
 مهدیار: پس تائید میفرمائید که سرزمین ایران قبل از ورود آریائیها مردمانی زندگی میکردند . خوب این مردمان جه بر سرشان آمد ؟. مردم قوتئِ و لوللوبی و ماننا و ایلام و.... که اگر مطالعه بفرمائید تمدن بس درخشانی داشتند و فردوسی نیز به نام دیو از آنان یاد میکند که روشن کردن آتش و نوشتن و آموزش چندین زبان را به جمشید شاه آریایی یاد داده است چه شدند؟. این دیو ها به کدام فرهنگ و زبانی نزدیک یا منتسب بودند؟ . آیا این فرهنگی که شما نام غالب بر آن گذاشتید به دلخواه و رضایت و آگاهی سایر فرهنگها بر آنان غالب شده است یا به اجبار و زور و ناآگاهی مردمان دیگر فرهنگها؟ آیا در تاریخ سلسله های سلچوقیان و خوارزمشاهیان و غزنویان و ....... قاجاریان آریایی و پارس بوده اند یا ترک؟ که این کشور را پاسداری کرده اند؟... .لطفاً مطالعه بفرمائید از تاریخ نویسان هر قوم و ملتی مطالعه بفرمائید و مطالب را با هم برخورد دهید و حقایق را دریابید.و احساسات گربوی نازنین را کنار بگذارید.


آریایی ها مردمانی که در سرزمین خود غریبه اند
جمشید آزمون: دوست عزیز آریایی ها پس از آن مهاجرت معروفشان و ظهور و بروزشان در فلات ایران ،بامتحد کردن ماد ها و آن پیمان سه گانه ی معروف این سرزمین را از حالت ملوک الطوایفی خارج و در شرایطی که هر کدخدایی ادعای شاهی میکرد و همه خودمختار بودند ،خارج کرده و با اعلام امپراطوری ایران بزرگ ،ایران به یک مدعی بزرگ حکومت بر دنیا تبدیل کردند .آریایی ها بر گردن بشریت حقی دارند که بایستی ادا شود. و مقایسه تمدن و فرهنگ آریایی که بختیاری ها و لرتباران کردها و بیشتر اقوام ایرانی را شامل میشود با برخی طوایف که نام برده اید جفا به ایران و ایرانیست .تاریخ سیادت ایرانی ها با ظهور آریایی ها رقم خورد...
 مهدیار: اولاً در داخل کلمه ملوک الطوایفی آزاد منشی و دادن اختیار به دیگران نهفته است نه غصب تمام قدرتها توسط پادشاه . و مادها این اختیار را به ولایتها داده بودند . ثانیاً قبل از آمدن آریائیها به ایران مردمانی در این سرزمین زندگی میکردند و تمدن بس درخشانی داشتند همانگونه که از شعر فردوسی بر میآید و نشان میدهد که جمشید شاه نوشتن و آتش روشن کردن و چندین زبان را از دیوها یعنی مردمان محلی یاد گرفته است . ویل دورانت میگوید آریائیها آفریننده تمدن نبودند بلکه از ایلامیها یاد گرفتند اگر جفایی به آریائیها صورت گرفته ، مضاعف آن به سایر فرهنگها انجام گرفته و در حال وقوع است .


ضلالتی بالاتر از"جهل"نیست
کعبی: جناب خدادادیان عزیز ضمن تشکر از مطلب در امرداد متاسفانه با اشتباه ویرایشی خلق عرب به مردم عرب تغییر و موجب سو تفاهم شده است لطفا بفرمایید در شماره بعد اصلاح نمایند. همه ی مردم خوزستان از فارس و عرب و بختیاری و ترک و کرد به ایرانی بودن خود مفتخر هستند

آریایی ها مردمانی که در سرزمین خود غریبه اند
مهدیار: سرزمینی که کمتر از دوقرن است ایران نامیده میشود .اقامتگاه فرهنگهای گوناگون فارسها و کردها و... آریائیها ، ترکها و ترکمنها و فشقائیها و...و عربها و بلوچها .... است . هرگونه تاریخسازی و یکسانسازی راه به جایی تخواهد برد .کشفیات جدید تاریخی ، مطالب تاریخسازان زمان پهوی را بی اعتبار میکند و نشان میدهد از هزاران سال پیش از ورود آریائیها این سرزمین مردمانی داشته وبقول فردوسی آریائیها نیز از آن مردمان زبان و فرهنگ یاد گرفته اند : که ما را مکش تا یکی نو هنر بیاموزی از ما کت آید ببر کی نامور دادشان زینهار بدان تا نهانی کنند آشکار چو آزاد گشتند از بند او بجستند ناچار پیوند او نبشتن به خسرو بیاموختند دلش را به دانش برافروختند .بنابراین سایر فرهنگها بیش از آریائیها در این سرزمین فراموش شده اند. از زبان و فرهنگ و تاریخ فارسها آریائیها بطور رسمی تبلیغ و دفاع میشود و بندرت فردی مانند آقای ازغدی پیدا شود که سخنان جدیدی مطرح میکند.و بنابراین سخنان نباید گفت که آریائیها در سرزمین خود غریبه اند .سایر فرهنگها در سرزمین خود غریبه تراند.

صفحه بعد
   پربیننده ترین مطالب  
  کاهش 79 درصدی بارندگی در چهارمحال و بختیاری
  لزوم مدیریت یکپارچه برای کانون های گرد و خاک در خوزستان
  آسمانی شدن سه دریانورد زاگرسی در سانچی
 
 
 
::  پست الکترونیک ::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© زاگرسیان
info@zagrosian.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار