تازه ها:ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند      رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه      اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد     مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی     شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"     فشار افکار عمومی جواب داد!آیسن در اهواز وزنه زد     جعبه سیاه هواپیمای ترکیه پیدا شد     رفع حصر برای مردمی که نان شب ندارند، اولویت نیست     جلوگیری از وزنه‌زدن دختر هشت ساله در اهواز      «دو نمایشنامه درباره زنان» به قلم دکتر اردشیرصالحپور منتشر شد        
   جدیدترین مطالب  
  ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند
  رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه
  اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد
  مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی
  شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"
  فشار افکار عمومی جواب داد!آیسن در اهواز وزنه زد
  جعبه سیاه هواپیمای ترکیه پیدا شد
  رفع حصر برای مردمی که نان شب ندارند، اولویت نیست
  جلوگیری از وزنه‌زدن دختر هشت ساله در اهواز
  «دو نمایشنامه درباره زنان» به قلم دکتر اردشیرصالحپور منتشر شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1421صفحه نخست » اخبار ویژه (سطح 2)دوشنبه، 26 تیر 1396 - 03:55
تاکید استاندار خوزستان بر حمایت از صندوق های بازنشستگی از طریق اشتغال و سرمایه گذاری در استان
تاکید استاندار خوزستان بر حمایت از صندوق های بازنشستگی از طریق اشتغال و سرمایه گذاری در استاناستاندار خوزستان بر حمایت از صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی از طریق اشتغال ، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و استفاده از ظرفیت های اقتصادی استان خوزستان تاکید کرد.
  

به گزارش زاگرسیان غلامرضا شریعتی روز یکشنبه به مناسبت 25تیر روز تامین اجتماعی در دیدار با مدیران و کارکنان تامین اجتماعی و مدیریت درمان خوزستان در محل اداره کل تامین اجتماعی استان افزود: افزایش امید به زندگی و کاهش سن بازنشستگی ، فشارهای زیادی را بر صندوق های بازنشستگی استان وارد کرده است.
وی گفت: رونق اقتصادی در استان با بهره گیری از ظرفیت های متنوع منطقه و در نهایت ایجاد اشتغال و بزرگ کردن اقتصاد می تواند خلاءهای اقتصادی و چالش های مالی صندوق های تامین اجتماعی استان را تا حدود زیادی برطرف کند.
استاندار خوزستان استفاده از نیروهای تحصیل کرده ، کارآفرینی و خلق ثروت را در بسط عدالت اجتماعی تاثیرگذار خواند و افزود: دولت ، مشکلات صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی را مشکل خود می داند و تلاش می کند در رفع چالش های این صندوق ها ، همه توان خود را به کار گیرد.
نماینده عالی دولت در استان خوزستان ، مجموعه سازمان تامین اجتماعی را در تعمیق و بسط عدالت در جامعه مفید و راهگشا بیان و خاطرنشان کرد: این سازمان توانسته درمسیر گسترش عدالت و تامین نیازهای قشرهای مختلف جامعه به گونه ای عمل کند که امید به زندگی را بالا برده و سبب ایجاد رفاه و آرامش قشر عظیمی از جامعه و مستمری بگیران شده است.
وی تجمیع مجموعه های خدماتی ، رفاهی و کارگری در قالب وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی را در راستای گسترش و بسط عدالت و خدمت رسانی بهتر به بخش عظیمی از افراد جامعه ، مستمری بگیر ، ازکارافتاده و بازنشسته اقدامی موثر برای رضایت مندی مردم خواند و افزود: همه باید تلاش کنند تا رضایت مندی مردم بیشتر شود.
شریعتی توسعه شعب کارگزاری در استان را حرکتی درخور تقدیر دانست و در ادامه بر ارائه خدمات پزشکی بیشتر به افراد زیرپوشش با هدف بهبود نظام سلامت تاکید کرد.
وی با تقدیر از توسعه مراکز درمانی تامین اجتماعی در سال های اخیر ، بر ضرورت ارائه خدمات مطلوب تر به بیماران به گونه ای که دیگر نیاز به اعزام بیمار به خارج از استان نباشد تاکید کرد و افزود:باید مراکز درمانی جدیدی در مناطق محروم استان با هدف دسترسی آسان تر مردم به خدمات پزشکی و درمانی راه اندازی شود.
صادق جلیلی مدیر درمان تامین اجتماعی خوزستان نیز در این آئین با بیان اینکه هم اکنون 2.8میلیون نفر از جمعیت 4.7میلیون نفری استان از خدمات درمانی تامین اجتماعی استفاده می کنند افزود: هم اکنون از طریق عقد قرارداد با 2 هزار و 200موسسه ، خدمات پزشکی غیرمستقیم به بیمه شدگان ارایه می شود و در همین راستا پارسال هشت هزار میلیارد ریال در بخش درمان غیرمستقیم در خوزستان هزینه شده است.
وی اجرای طرح هتلینگ در بیمارستان ها ، توسعه و تجهیز اورژانس بیمارستان امیرالمومنین(ع) اهواز ، توسعه آی تی با هدف حذف دفترچه های درمانی در مراکز ملکی ، اتوماسیون اداری ، جذب 70پزشک عمومی و متخصص در سال 95 را از اقدام های موثر این مدیریت بیان کرد و افزود: هم اکنون بیمارستان 160تختخوابی آبادان با 60درصد پیشرفت ، و بیمارستان 96تختخوابی دزفول با 40درصد پیشرفت در حال کار است که با بهره برداری این 2 طرح امکان دسترسی آسان تر مردم به خدمات پزشکی فراهم تر خواهد شد.
محمود یارعلیزاده مدیرکل تامین اجتماعی خوزستان نیز در این آئین با بیان اینکه 59درصد جمعیت استان زیرپوشش تامین اجتماعی هستند افزود: هم اکنون مطالبات این سازمان از کارگاههای استان حدود 18هزار میلیارد ریال است ولی با این وجود از اختیارات قانونی برای گرفتن مطالبات خود استفاده نکرده ایم.
وی حجم بخشودگی جرائم کارگاههای استان را پنج هزار و 130میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این مبلغ یک سوم حجم کل بخشودگی جرائم در کشور است.
وی گردش ماهانه مالی تامین اجتماعی خوزستان را پنج هزار و 630میلیارد ریال عنوان و پیش بینی کرد در سال جاری این مبلغ به 6هزار میلیارد ریال در ماه برسد.
یارعلیزاده تقاضای بازنشستگی پیش از موعد را از یکی از چالش های سازمان تامین اجتماعی استان بیان کرد و افزود: حدود 40درصد بازنشستگان استان بین سنین 45تا 49سال هستند که فشار مضاعفی بر سازمان وارد می کند.
وی ضریب پشتیبانی کم و تاب آوری پائین منابع در استان را یکی از دیگر از مشکلات تامین اجتماعی خواند وافزود: ضریب پشتیبانی در جهان برای سازمان بیمه گر در جهان 6 به 1 (6 نفر پرداخت کننده بیمه و یک نفر دریافت کننده خدمات) است ولی این رقم در استان بسیار پائین است.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
  رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه
  مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی
  ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند
  شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"
  اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد
 
 
 
::  پست الکترونیک ::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© زاگرسیان
info@zagrosian.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار