تازه ها:ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند      رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه      اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد     مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی     شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"     فشار افکار عمومی جواب داد!آیسن در اهواز وزنه زد     جعبه سیاه هواپیمای ترکیه پیدا شد     رفع حصر برای مردمی که نان شب ندارند، اولویت نیست     جلوگیری از وزنه‌زدن دختر هشت ساله در اهواز      «دو نمایشنامه درباره زنان» به قلم دکتر اردشیرصالحپور منتشر شد        
   جدیدترین مطالب  
  ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند
  رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه
  اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد
  مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی
  شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"
  فشار افکار عمومی جواب داد!آیسن در اهواز وزنه زد
  جعبه سیاه هواپیمای ترکیه پیدا شد
  رفع حصر برای مردمی که نان شب ندارند، اولویت نیست
  جلوگیری از وزنه‌زدن دختر هشت ساله در اهواز
  «دو نمایشنامه درباره زنان» به قلم دکتر اردشیرصالحپور منتشر شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1451صفحه نخست » اخبار ویژه (سطح 2)شنبه، 4 شهریور 1396 - 09:46
"سهم مردم"از مطالعات مهندس عبدالرحمن حسنی
"سهم مردم"از مطالعات مهندس عبدالرحمن حسنی نشست رونمایی و معرفی کتاب"سهم مردم"در انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی برگزار شد
  

به گزارش زاگرسیان به نقل از میراث پارس،نشست معرفی و رونمایی کتاب"سهم مردم"تالیف مهندس عبدالرحمن حسنی،پسین یکشنبه بیست و نهم امرداد در انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی برگزار شد.

انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی پس از برگزاری سه نشست قبلی با حضور و سخنرانی؛دکتر سید جواد طباطبایی(برنامه نخست)،دکتر علیقلی بختیاری(رونمایی و معرفی کتاب"کمین گاه دشمن")و مجید اسدی(رونمایی و معرفی کتاب"حافظ و دانته")،چهارمین نشست فرهنگی خود را به معرفی و رونمایی تالیف یکی دیگر از اعضای انجمن اختصاص داد.

"سهم مردم"،اثر تالیفی مهندس عبدالرحمن حسنی را نشر درنا قلم به تازگی و در 353صفحه به قطع وزیری منتشر نموده و یادداشت ها و برداشت های مولف از خوانش کتاب های متعدد در یازده حوزه مختلف و مرتبط را در بر می گیرد.

مولف در توصیف روش تدوین کتاب خود در مقدمه ی کتاب،اشاره می کند به اینکه کتابخوانی از علایق اصلی اوست و هرجا مطلب مهمی دیده،یادداشت برداری کرده و با اشاره به حکایتی از گلستان سعدی می افزاید؛؛...روزی دیدم این گرداوری شده ها تنها برای خویش و مردمان دیگر از آن بهره هیچ و چاره بدان شد که همه در کتابی همراه با نشانه ای از سرچشمه برداشت ها آورده شود...و بر این پایه "سهم مردم"خواندمش؛؛(ص2)

دکتر داریوش فرهود؛

افتخار به هم وندان فرهیخته و هنرمند انجمن

در ابتدای این نشست،دکتر داریوش فرهود رئیس هیئت موسس و میزبان جلسه ضمن خیرمقدم به اعضای انجمن و میهمانان شرکت کننده،برگزاری نشست های فرهنگی معرفی کتاب در انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی را بسیار ارزشمند دانست و افزود،افتخار بیشتر هنگامی است که از آثار هموندان عزیز انجمن اثری را رونمایی و معرفی نماییم و من بعد از افتخار به شکل گیری انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی به چنین هموندان فرهیخته و هنرمندی در این انجمن نوپا به خود می بالم.

دکتر فرهود ضمن تبریک انتشار کتاب تالیفی مهندس حسنی،بازنشر مطالب علمی را ترویج دانایی و باعث پیشرفت فرهنگی و توسعه علمی جامعه دانست و ابراز امیدواری کرد با گسترش دانایی،جهل و تبعات فلاکت بار آن از زندگی همه بشریت و خصوصا ساکنان ایران فرهنگی برچیده شود.

رئیس هیئت موسس انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی،همچنین از سایر اعضای انجمن نیز درخواست نمود ضمن تلاش در این زمینه آثار و تولیدات فرهنگی،ادبی و هنری خود را از طریق معرفی در جلسات انجمن،مطرح و ارائه نمایند.

دکتر فرهود در پایان سخنان خود ضمن رونمایی از کتاب مهندس حسنی،ایشان را به ارائه توضیحات و معرفی کار خود دعوت نمود.

مهندس عبدالرحمن حسنی؛

این کتاب سهمی است که احساس کردم باید به مردم پرداخت کنم

در ادامه این نشست،مولف کتاب ضمن تشکر از انجمن به جهت برگزاری نشست رونمایی و معرفی کتاب به این نکته اشاره نمود که؛پس از سالها تحقیق و کتابخوانی در حوزه های مختلف احساس کردم مجموعه برداشت هایم از کتب مختلف باید به گونه ای علمی تدوین و به علاقمندان ارائه گردد و بدین ترتیب بود که تدوین و انتشار "سهم مردم"در دستور کار قرار گرفت.

مولف در ادامه صحبت های خود با انتخاب بخش های کوتاهی از سرفصل های کتاب توضیحاتی در زمینه هرکدام از این بخش ها ارائه نمود.

توضیحات در مورد سه رنگ پرچم ایران از بخش اول کتاب با عنوان؛"فرهنگ ایرانیان باستان"آغازگر توضیحات مولف بود و در این بخش آقای حسنی به برداشت خود از کتاب ایران نامک،امان اله قرشی در خصوص موضوع فلسفه انتخاب سه رنگ پرچم ایران اشاره نمود.

منشور کوروش هخامنشی،اوستا،موضوع اسکندر در ایران،مبحث عرفانی"رند"خدادادیاندر ایران،فرقه باطنیه و باطنی گری در ایران از دیگر موضوعاتی بودند که مولف از بخش های مختلف کتاب خود انتخاب و در خصوص آنها به ارائه توضیحات پرداخت.

خدادادیان؛

امیدوارم کشکول نویسی،مقدمه ی تالیف آثار تفکیکی موضوعی باشد

فرشید خدادادیان،عضو هیئت موسس انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی نیز در این نشست با اشاره به پیشینه ی سنت کشکول نویسی در تاریخ ایران،ضمن تبریک به مهندس حسنی با اشاره به قابلیت توجه به اثر تالیفی در ادامه سنت کشکول نویسی و با مفید دانستن چنین رویکردی،ابراز امیدواری کرد مهندس حسنی در ادامه خدمات فرهنگی و علمی ارزشمند خود به تدوین آثاری در موضوعات مختلف مندرج در کتاب بصورت تفکیکی و مستقل اقدام و باعث سرافرازی بیشتر هموندان خود در انجمن شوند.

خدادادیان همچنین پرهیز از نگاه مطلق بینی در تحلیل تاریخی به این مهم اشاره نمود که در موضوعات مختلف تاریخی،نگرش ها و تحلیل های متعدد و گاه نظرات متضادی وجود دارد و به همین دلیل باید از نگاه مطلق گرایانه و سیاه یا سفید به موضوعات مختلف تاریخی پرهیز نمود.

پروفسور حسن امین؛

فرهنگ ایرانی خود را از بحران های بزرگی نجات داده است

پروفسور حسن امین،فعال فرهنگی و حقوقدان و دیگر عضو هیئت موسس انجمن هم اندیشان نیز در این نشست ضمن شادباش انتشار اثر مهندس حسنی به ایشان و دیگر هموندان انجمن،انتشار چنین آثاری را نشانگر پویایی و زنده بودن روح جستجوگر ایرانی دانست و با اشاره به پیشینه ی کشکول نویسی از روزگار عطار نیشابوری تا کنون،تاکید کرد مهندس حسنی حتما با تفکیک و توسعه ی مطالب گونه گون ارائه شده در اثر می توانند منشا آگاهی بخشی بیشتر باشند.

وی با اشاره به بخشی از توضیحات مولف در خصوص موضوع باطنی گری تاکید کرد؛باید مراقب باشیم برخی از موضوعات مهم تاریخ ایران از منظرهای مختلف قابل تحلیل و بررسی هستند و بعنوان مثال همین موضوع باطنی گری ریشه در یک سیاست فرهنگی بسیار مهم ایرانی برای زنده نگاه داشتن باورها و فرهنگ ایران زمین داشته و نمی توان آن را بدون توجه به چنین اهمیتی یکسره و بطور کامل و یکسویه مورد تحلیل قرار داده و منکوب کرد.

رئیس دایره المعارف ایران افزود؛فرهنگ ایرانی با چنین ترفندهایی خود را از بحران های بزرگ نجات داده و مانایی بخشیده و از این منظر چنین ترفندهایی بسیار مفید واقع شده اند.

در پایان این نشست،مولف کتاب به سوالات حاضران در خصوص مسائل مختلف مطرح شده پاسخ داده و پس از آن با اهدای هدیه فرهنگی از تلاش مهندس حسنی در تالیف کتاب تقدیر بعمل آمد.

جلسات انجمن هم اندیشان ایران فرهنگی پسین یکشنبه هر هفته در تهران برگزار می گردد و علاقمندان به آشنایی با این انجمن و حضور به برنامه های انجمن می توانند با آقای شریعت زاده به شماره تلفن 09104324211تماس حاصل نمایند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
  رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه
  مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی
  ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند
  شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"
  اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد
 
 
 
::  پست الکترونیک ::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© زاگرسیان
info@zagrosian.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار