تازه ها:کتاب"نفت و زندگی"منتشر شد     7370 تن تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه تا کنون/پایان عملیات انتقال مصدومان     زاگرس لرزید     ضرورت تغییر رویکرد از مدیریت روزمره به مدیریت برنامه محور     دیدار انجمن کلیمیان با دستیار ویژه رئیس جمهور     موضوع «سپنتا» نهضت خودجوش «دفاع از حقوق اقلیت ها» ایجاد کرد     دکتر اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری شد     کوگِ رَشتِ خوش‌خون     بهمن ماندگار در دل ایل چرا چنین شتابان‌؟     بهمن علاءالدین؛مستندساز تاریخ زاگرس و رسوم زاگرس نشینان       
   جدیدترین مطالب  
  کتاب"نفت و زندگی"منتشر شد
  7370 تن تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه تا کنون/پایان عملیات انتقال مصدومان
  زاگرس لرزید
  ضرورت تغییر رویکرد از مدیریت روزمره به مدیریت برنامه محور
  دیدار انجمن کلیمیان با دستیار ویژه رئیس جمهور
  موضوع «سپنتا» نهضت خودجوش «دفاع از حقوق اقلیت ها» ایجاد کرد
  دکتر اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری شد
  کوگِ رَشتِ خوش‌خون
  بهمن ماندگار در دل ایل چرا چنین شتابان‌؟
  بهمن علاءالدین؛مستندساز تاریخ زاگرس و رسوم زاگرس نشینان
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1456صفحه نخست » اخبار ویژه (سطح 2)چهارشنبه، 15 شهریور 1396 - 08:51
شهرداری سالم؛شهروندسالم
شهرداری سالم؛شهروندسالمشهر"صمصامی"در استان چهارمحال و بختیاری باتوجه به حالت طبیعی و محیطی آن،برای گسترش فضای سبز و احداث مراکز تفریحی و فرهنگی وضعیت مناسبی را داراست
  

باقر پورنظر*//اگر مدیریت، شبیه یک درخت باشد،یکی از شاخه های این درخت،مدیریت شهری است.اداره امورشهر و فراهم نمودن وارتقاء شاخص های زندگی شهری در تمامی ابعاد فرهنگی-اجتماعی و اقتصادی.در این راستا باتوجه به مدیریت نوین شهری، شهرداری بیشترین وظیفه رابرعهده دارد و البته باید محدودیت ها را هم درنظر گرفت.ازجمله افزایش و احداث فضای سبز و مراکز تفریحی و شهر"صمصامی"در استان چهارمحال و بختیاری باتوجه به حالت طبیعی و محیطی آن،برای گسترش فضای سبز و احداث مراکز تفریحی و فرهنگی وضعیت مناسبی را داراست.

*احداث پارک های جنگلی.

*زیباسازی منظر شهری.

*حذف زوائد شهری.

*هماهنگ سازی المانهای شهری با فرهنگ بومی شهر.

*نوسازی و احداث معابر ودسترسی ها.

موارد بالا،ازجمله الزامات و الویت های شهری، شهر صمصامی می باشد، که در کمترین زمان ممکن باید تحقق پیداکرده و توجه ویژه ای به آنها شود.

زیرا از این طریق آرامش،امنیت و رفاه شهروندان تامین شده و دید شهروندی به سرعت رشد خواهد کرد.

البته شهرداری در صمصامی با مشکلاتی هم همراه خواهد شد.

که مهمترین آن همان پسماندشهری است. مشکلی که دراکثر شهرها وجود داشته و اگر بخوبی ساماندهی نشود به یک عامل بیماری و آلودگی تبدیل خواهدشد، و محیط زیست و زندگی را به مخاطره خواهند انداخت.

شهر صمصامی در این بین از وضعیت حساسی برخوردار است. زیرا باتوجه به وجود دو رودخانه طبیعی وهمچنین وجود صنعت شیلات ،  باغات وکشاورزی در پایین دست، در زمینه پسماند و فضلاب شهری باید مدیریت قوی وصحیحی صورت گیرد تا آسیبی به این بافت طبیعی وارد نشود.

موفقیت در شهرداری صمصامی بایک مدیریت یکپارچه شهری میسر خواهد شد.چرا که امروزه در بسیاری از شهرها مدیریت امور شهری به دست شهرداریهاست. و اگر بخواهیم از یک شهر پایدار برخوردار شویم، شهرداری باید بصورت  یکپارچه با سایر ارگانها هماهنگ شود تا زمینه یک شهرپایدار را  فراهم نماید و عملا، عدم هماهنگی با ادارات وارگانهای دیگر باعث بی نظمی و عدم پیشرفت درشهر می شود.

شهر صمصامی باداشتن بخشداری،بهتر میتواند با این هماهنگی زمینه رشد سریعتر شهری را فراهم نماید.

درپایان ذکر این نکته الزامیست که شهرداریها در زمان کنونی حکم یک دولت محلی را دارند که عملکرد آنها توسط مردم و شهروندان رصد میشود.

 

*دانشجوی ارشد مدیریت و برنامه ریزی شهری.

 

 

 

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
  کتاب"نفت و زندگی"منتشر شد
  7370 تن تعداد مصدومان زلزله کرمانشاه تا کنون/پایان عملیات انتقال مصدومان
 
 
 
::  پست الکترونیک ::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© زاگرسیان
info@zagrosian.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار