تازه ها:ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند      رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه      اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد     مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی     شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"     فشار افکار عمومی جواب داد!آیسن در اهواز وزنه زد     جعبه سیاه هواپیمای ترکیه پیدا شد     رفع حصر برای مردمی که نان شب ندارند، اولویت نیست     جلوگیری از وزنه‌زدن دختر هشت ساله در اهواز      «دو نمایشنامه درباره زنان» به قلم دکتر اردشیرصالحپور منتشر شد        
   جدیدترین مطالب  
  ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند
  رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه
  اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد
  مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی
  شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"
  فشار افکار عمومی جواب داد!آیسن در اهواز وزنه زد
  جعبه سیاه هواپیمای ترکیه پیدا شد
  رفع حصر برای مردمی که نان شب ندارند، اولویت نیست
  جلوگیری از وزنه‌زدن دختر هشت ساله در اهواز
  «دو نمایشنامه درباره زنان» به قلم دکتر اردشیرصالحپور منتشر شد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 1545صفحه نخست » اخبار ویژه (سطح 2)سه شنبه، 15 اسفند 1396 - 13:39
اسکندر ایلخان در گفتگو با پایگاه زاگرسیان ایران؛
آنچه مهم تر از "نام" بزرگان و قهرمانان ماست ،"راه" و "مرام" ایشان است
آنچه مهم تر از "نام" بزرگان و قهرمانان ماست ،"راه" و "مرام" ایشان استاگر می خواهیم فرزندانمان به این نام ها افتخار کنند باید برای اشتغال، معیشت و هویت طلبی با تاکید بر انسجام ملی ایشان کاری کنیم وگرنه وارثان خوب آن نام های بزرگ نخواهیم بود!
  

در پی مسایل مطرح شده در فضای مجازی و رسانه های مناطق بختیاری نشین در خصوص موضوع ضرورت اقدامات فرهنگی و پاسداشت شخصیت های برجسته بختیاری، آقای اسکندر ایلخان بختیاری ،از نوادگان خانواده ایلخانی،کارآفرین و فعال اقتصادی اجتماعی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی زاگرسیان ایران نکاتی را متذکر شد .

وی گفت؛ باعث افتخار است که برادران و خواهرانی در راستای بازخوانی و معرفی ظرفیت های پر افتخار مردم بختیاری وقت میگذارند وزحمت می کشند ، اما بسیار بسیار نیز باعث تاسف است که عده ای از آقایان مسایل و مشکلات روز جامعه ایران و دلاورمردان و شیرزنان بختیاری را رها نموده و هنوز در قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم سیر می کنند!

این آقایان و بانوان به سهو و گاه نیز متاسفانه به عمد به دنبال گمراهی مردم بختیاری بوده و هنوز ساختار ارباب رعیتی و نظام فئودالیسم ایرانی ناقص قرن نوزدهمی را دنبال و با جبهه گرفتن پشت عنوان و جایگاه خوانین و افتخار به پیوند های سببی با ایشان بدنبال کسب وجهه و اعتبار برای خود هستند.

ایلخان با اشاره به ضرورت حفظ شان و نام بزرگان بختیاری در طول تاریخ ایران گفت؛ ضمن افتخار به تبار خود عرض می کنم که فصل مشترک و نقطه اتصال و اتحاد یکایک ما ایرانیان، نظام جمهوری اسلامی و سرزمین گهربار ایران اسلامی است و بعنوان کسی که در مقطع جنگ تحمیلی دشمن بعثی از خارج از کشور بازگشتم تا در دفاع مقدس از جمهوریت کشورم حضور داشته باشم ،شهادت می دهم که تمامی طوایف بختیاری از هر خاندان و تبار دوشادوش هموطنان خود ایستادند و جنگیدند و افتخار واقعی ما شهدایمان از علیمردان خان بختیاری تا شهدای بختیاری دفاع مقدس هستند.

وی تاکید کرد؛ اکنون بعضی از افراد به نمایندگی از طرف مردم بختیاری جلسه میگذارند و اظهار نظر میکنند !! باید پرسید که چه کسی به این آقایان اجازه داده تا از طرف بختیاری صحبت کنند . صلاحیت آقایان را چه کسی یا کدام مرجع آکادمیک و علمی تایید نموده است ؟!بدون شک سردار مریم و شهید علیمردان خان نیازی به تبلیغات یک عده افراد بیکار و بی خاصیت ندارند که سعی می کنند نیاز های روز مردم را نادیده گرفته و افکار عمومی را به جهات دیگر متمایل نمایند!نیاز امروز ما ایجاد یک هم افزایی و همگرایی عمومی در قالب یک بنیاد یا انجمن فراگیر متشکل از افراد و چهره های شناسنامه دار علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است تا از اندوه و مشکلات همتباران خود بکاهیم نه اینکه با افیون گذشته ی موهوم ایشان را از ساختن امروز و فردای خود و سرزمینشان نا امید سازیم!

آقای ایلخان با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی وضعیت امروز و لزوم توجه به مباحث اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی جامعه بختیاری و توجه به توسعه ی پایدار ایران و خصوصا مناطق بختیاری نشین، این پرسش را مطرح کرد که؛ آیا دیگر وقت آن نرسیده که از خاطرات نوستالژیک خود از قرون گذشته در آمده و با شناخت و در نظر گرفتن منابع و نیروی کار جوان به دنیای امروز قدم گذاریم؟! گذشته پر افتخار من و ما باید هویت و انگیزه ما برای پیشرفت و توسعه باشد وگرنه باتلاقی خواهد بود که ما را در خود فرو خواهد برد!

وی افزود ؛ آنچه مهم تر از "نام" بزرگان و قهرمانان ماست ، "راه" و "مرام" ایشان است و اگر می خواهیم فرزندانمان به این نام ها افتخار کنند باید برای اشتغال، معیشت و هویت طلبی با تاکید بر انسجام ملی ایشان کاری کنیم وگرنه وارثان خوب آن نام های بزرگ نخواهیم بود!

   
  

نظرات کاربران: 1 نظر (فعال: 1 ، در صف انتشار: 0، غیره: 0)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
مردانی
|    | 1396/12/16 - 16:26 |     1     0     |
درود بر شرافتمدان ایل بختیاری آفرین به این ایده و نظر


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین مطالب  
  رئیس جمهور سال تحویل با زلزله زدگان کرمانشاه
  مسجدسلیمان آماده استقبال از میهمانان نوروزی
  ایرانیان نوروز هر سال را با نوای استاد خنیاگر زاگرس آغاز می کنند
  شده "کیهان" بسی حیران ز "مشعل"
  اجرای طرح های سرمایه گذاری توان بخش خصوصی استفاده گردد
 
 
 
::  پست الکترونیک ::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© زاگرسیان
info@zagrosian.com
پشتیبانی توسط: خبرافزار